Сіярто просить направити місію ОБСЄ на Закарпаття

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто просить направити місію ОБСЄ на Закарпаття через нещодавні обшуки у представників угорської нацменшини. Про це він напередодні, 1 грудня, говорив під час телефонної розмови з керівником місії ОБСЄ Гентом Чакаєм.

«Спостерігачі будуть проінформовані про те, що сталося вчора (30 листопада, – ред.) на місці та зв’язуватимуться з представниками угорців Закарпаття», – написав він у фейсбуці.

У відносинах між Україною та Угорщиною відбувається нове загострення. 30 листопада Служба безпеки України повідомила про обшуки в одному з благодійних фондів на Закарпатті. У відомстві повідомили, що «наразі перевіряється інформація про причетність іноземного фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України».

 

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розкритикував обшуки. У своєму відеозверненні на фейсбуці він заявив, що 1 грудня буде зустрічатися із відповідальним з питань НАТО, щоб обговорити питання членства України в Альянсі. Сіярто також повідомив, що через обшуки до МЗС Угорщини викликали на посла України в Угорщині Любов Непоп, «щоб висловити своє незадоволення діями керівництва України в Києві».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що слідчі дії на Закарпатті проводяться в межах повноважень Служби безпеки України та не спрямовані проти угорської національної меншини. «Будь-які твердження про те, що в Україні нібито має місце «залякування» угорської громади або її частини, є безпідставною спекуляцією. В Україні як правовій державі діє принцип індивідуальної, а не колективної відповідальності», – наголосив міністр.

За даними місцевих журналістів, обшуки відбувалися в Товаристві угорців Закарпаття.

 

HG           TripAdvisor