Росія тримає 600 танків на сході України – Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що значна військова присутність Росії на сході України може в будь-який момент призвести до загострення ситуації.

«У Путіна в Україні стільки армії, що він у будь-який момент може сприяти загостренню становища, якщо йому заманеться. Я одного разу розповідав канцлеру Меркель: Ви можете собі уявити, що на сході Україні наразі перебуває більше танків, аніж є в наявності у Бундесверу? На цій невеликій території розташовано 600 танків», – сказав Петро Порошенко в інтерв’ю німецькому виданню Bild, яке цитує прес-служба глави держави.

Президент України подякував канцлеру Німеччини Анґелі Меркель за допомогу в укладенні Мінських угод. Водночас він наголосив: «Однак, як знає весь світ: президент Росії не дотримується взятих на себе обіцянок. Завжди, коли він хоче, він сприяє черговій ескалації».

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці». За даними ООН, за час конфлікту загинули понад 10 300 людей.

Другі Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року. Цей документ повинен був змусити сторони конфлікту на Донбасі виконувати так званий «Мінськ-1» – домовленості, укладені у вересні 2014 року. Передбачалося, що другі мирні домовленості зможуть повністю врегулювати ситуацію до кінця 2015 року, однак жоден із 13 пунктів повністю так і не виконали, а припинення вогню та відведення зброї відбулося лише частково, зазначають як сторони конфлікту, так і незалежні спостерігачі.

Росія заявляє, що є лише «гарантом» виконання Мінських домовленостей.

       Web.com Site Builder