Агентство Bloomberg видалило карту України з «неукраїнським» Кримом

Після появи в одному з матеріалів американського інформаційного агентства Bloomberg карти, де Крим не був позначений як територія України, а також після зауважень з боку офіційного Києва видання повністю видалило карту.

Сам оновлений матеріал має помітку про правки.

«Виправлено 22 червня 2018 року в 14:34 за східним денним часом», – повідомляється в оновленій публікації.

Раніше посольство України в США звернулося до інформаційного агентства Bloomberg з проханням внести зміни в публікацію з картою, на якій Крим не позначений як територія України. Ішлося про мапу виборів, і Крим не був зафарбований одним кольором із рештою території України, на якій 2019 року мають відбутися президентські вибори (а у Криму вони не відбудуться, доки півострів окупує Росія), – але також і не був одного кольору з сусідньою Росією, де вибори вже недавно відбулися (хоча Росія фактично провела ті свої вибори і у Криму).

У п’ятницю перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар заявила, що міністерство має намір підготувати листа-реакцію на публікацію видання Bloomberg.

Непозначення Криму як частини України час від часу стаються на мапах, виданих за кордоном. У деяких випадках ідеться про помилки чи й свідоме позначення Криму як фактично підпорядкованого нині Росії, всупереч його політичній належності Україні, в інших сама тема мапи визначає окреме позначення півострова (наприклад, при позначеннях рейтингів дотримання прав людини тощо, коли Крим вимушено розглядають окремо від решти України).

Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

HG           TripAdvisor