У ГПУ пояснили, чому справу Гандзюк передали до СБУ

У ГПУ заявляють, що передача справи про замах на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк до Служби безпеки України не пов’язана з тим, що в замовленні замаху підозрюють працівників правоохоронних органів.

Про це в коментарі Радіо Свобода повідомила речниця генерального прокурора Лариса Сарган.

«Це пов’язано з тим, що було прийняте рішення генеральним прокурором ще минулого тижня передати цю справу до СБУ, до центрального району зокрема. Тому що висловлювалася недовіра з боку самої Гандзюк щодо поліції місцевого рівня», – сказала вона.

Речниця наголосила, що справою буде займатися центральне слідче управління Служби безпеки.

Напередодні Юрій Луценко опублікував фото документа, в якому замах на вбивство Катерини Гандзюк трактується як такий, що був здійснений на замовлення працівників державних або правоохоронних органів «за сприяння сепаратистський організацій на території півдня України з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки».

Про намір передати справу Гандзюк до СБУ генеральний прокурор повідомляв ще минулого тижня.

Раніше Нацполіція заявила про розшук другого підозрюваного в замаху.

Напад на виконувачку обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк стався 31 липня вранці. За даними поліції, невідомий облив її сірчаною кислотою. Поліція порушила справу за статтею «замах на вбивство». Гандзюк переправили авіацією до Києва. Їй надали охорону.

HG           TripAdvisor