«Світу потрібен приклад» – Валенса пояснив, чому Сенцов має отримати Нобелівську премію миру

Ув’язнений в Росії український режисер Олег Сенцов подає приклад людини-борця, яких бракує в сучасності – так колишній президент Польщі та Нобелівський лауреат миру Лех Валенса пояснив своє бажання висунути Сенцова на Нобелівську премію. Про це він розповів в інтерв’ю Радіо Свобода.

«У сучасному матеріалістичному світі мало рішучих людей-борців. І такий приклад потрібен, щоб заохочувати інших, аби ми покращували цей наш світ», – переконаний він.

На думку Валенси, Росія діє за правом сильного, яке вже застаріло у міжнародній практиці.

Читайте також: «Я робитиму все, аби Нобелівська премія миру потрапила в руки Сенцова – Валенса​»

«Ми живемо в епоху інтелекту, та дехто дотепер вирішує проблеми брутальною силою. Ці російські силові методи програшні, але період їхнього застосування ще трохи протриває. Та вони тим швидше відійдуть у минуле, якщо таких рішучих людей, як Сенцов, буде більше», – переконаний він.

28 серпня стало відомо, що Лех Валенса на правах лауреата Нобелівської премії миру висуває кандидатуру Сенцова на отримання аналогічної винагороди.

Лех Валенса – співзасновник і перший керівник профспілки «Солідарність», яка боролася в комуністичній Польщі за зміни, після демократичних перетворень в країні був обраний президентом. Він – лауреат Нобелівської премії миру 1983 року.

Олег Сенцов засуджений в Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Режисер відкидає звинувачення. Понад 100 днів він тримає голодування, вимагаючи звільнити з російських в’язниць українських політв’язнів.

Читайте також: Росія відмовилася помилувати Сенцова на прохання архієпископа Климента – правозахисники

Наближений до Кремля український політик Віктор Медведчук заявляв, що наразі переговори про звільнення режисера зупинилися.

З вимогою негайно звільнити Сенцова до Росії неодноразово зверталися міжнародні організації, західні уряди, митці й активісти у всьому світі.

За даними правозахисників, на території Росії й анексованого нею Криму перебувають 70 українських політв’язнів.

       Ads